niedziela, 5 lutego 2017

Co powinna zawierać firmowa strona internetowa?

Prowadząc biznes w XXI wieku ciężko jest sobie wyobrazić sytuację, w której nasza firma nie miała by być widoczna w internecie. Jest wiele sposobów by się wypromować w sieci. Z pewnością jednak pierwszą rzeczą, której należy pomyśleć. Jest stworzenie strony internetowej. Jak się jednak do tego zabrać? Przede wszystkim co powinna zawierać dobra internetowa wizytówka naszej firmy?Ustal nazwy sekcji i zakładek

Ustalenie struktury treści na twojej stronie internetowej to świetny punkt wejścia. Gdy ustalisz jakie zakładki znajdować się będą na stronie będzie Ci łatwiej przemyśleć takie rzeczy jak wygląd, czy sama treść podstron. Struktura znajdzie też odzwierciedlenie w menu strony. Z reguły nazwy sekcji stanowią nawigację serwisu. Rozpoczynając zatem prace na stroną swojej firmy postaraj się najpierw ustalić ilość i nazwy zakładek.

Niezbędne sekcje


Żadna strona internetowa firmy nie może obejść się bez dwóch elementów: jasnego określenia oferty firmy oraz danych kontaktowych. Te dwie sekcje są obowiązkowe, gdy myślimy o stworzeniu strony o charakterze biznesowym. Nie są to jednak jedyne sekcje, które powinniśmy zawrzeć.

Współczesny marketing internetowy w dużej mierze opiera się na tworzeniu treści. Najłatwiej będzie nam wpasować się w ten kanon, gdy nasza strona będzie zawierać sekcję blogową lub zwykłe aktualności. Zaplanuj zatem taką sekcje również w swoim serwisie.

Profesjonalny layout i grafika


Nawet najbardziej informacyjna strona internetowa nie będzie zachęcała odwiedzających do skorzystania z naszej oferty, jeżeli nie będzie ona dobrze wyglądać i spełniać wymogu poprawności UX. Grafiki muszą byc profesjonalne i przejrzyste, jednocześnie strona musi być łatwa w nawigacji i użytkownik musi umieć łatwo odnaleźć potrzebne mu sekcje. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie testów użyteczności na znajomych lub członkach rodziny. Obserwacja ich w trakcie przeglądania naszej strony może doprowadzić do cennych wniosków i zaowocować poprawą layoutu.

Strona to jedno, a co z promocją?


Gdy powstanie już nasz strona internetowa, kolejną rzeczą, o której należy pomyśleć jest to jak wypromować ją w sieci. O tym jednak napiszemy w innych postach na naszym blogu. Zapraszamy!