poniedziałek, 13 lutego 2017

Tania strona internetowa - czy to się opłaca?

Często zakładając biznes staramy się ograniczać koszty. Jest to zupełnie zrozumiałe,  ponieważ na samym początku działalności mamy mocno ograniczony budżet i chcemy tak optymalizować wydatki, by osiągnąć z nich jak największy zwrot. Jedna z decyzji, które zmuszeni jesteśmy podjąć to ile pieniędzy wydać na stworzenie firmowej strony internetowej i czy oszczędności w tym względzie będą nam się opłacać w dłuższej perspektywie.


Decyzja ile na stronę internetową firmy powinniśmy wydać pieniędzy powinna być podjęta na podstawie kilku czynników. Są to przede wszystkim:
- profil działalności firmy
- branża
- planowana strategia rozwoju i marketingu
- dostępny budżet.

W zasadzie po analizie powyższych punktów powinniśmy już wiedzieć jaki budżet będzie odpowiedni dla naszego projektu stworzenia firmowej witryny. Jeżeli przykladowo nasza działalność opierać się będzie głównie o internet i np.  sprzedaż online to tania strona internetowa nie będzie dobrym pomysłem. Ciężko jest sobie bowiem wyobrazić sytuację, w której firma z branży e-commerce opiera swój byt w internecie o tanie polsrodki. Jeżeli jednak firma działa głównie poza internetem i strona ma być jedynie dopełnieniem działalności,  z pewnością można rozważyć wtedy wersję budżetową i szukać tanich rozwiązań.

O tym jednak jak tanio i solidnie stworzyć dobrą stronę internetową dla firmy napiszemy w innym artykule. Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz